O mnie/kontakt

Cześć!

Jestem Ella i spotykamy się na moim sielskim blogu podróżniczym. Świat zwiedzam od jakichś 13 lat, a w górach jestem zakochana od ponad 15-stu. Ale dość tych wyliczeń! Skoro tu jesteś, to znaczy, że szukasz więcej informacji o mnie.

Kocham góry, sielskie życie, weekendowe wycieczki i zimowe wyprawy w dalekie zakamarki świata. Znacznie bardziej trafia do mnie dzika zieleń niż wielkie miasta. Natomiast zawsze lubię najpierw pojechać i zobaczyć, a dopiero później wyrobić sobie zdanie. Dlatego też znajdziesz u mnie różnorodne wpisy. Są ogromne metropolie, jak i urokliwe wioseczki. Aktualnie zbieram szczyty, by Korona Gór Polskich była moja. Kocham góry o każdej porze roku. Pieniny zdobyłam przy 25-stopniowym mrozie, natomiast Karkonosze upalnym latem. Nie jest nudno.

Bliska memu sercu jest Tanzania, w której spędziłam kilka miesięcy ucząc dzieciaki angielskiego. Mieszkałam także w Turcji na rocznej wymianie w ramach Erasmusa. Ostatnio zachwycił mnie Wietnam, a moje top 3 wśród wyjazdów zmienia się nieustannie, ale zawsze wokół niego kręcą się Hawaje, Czarnobyl i Jordania. Wszystkie wyjazdy organizuję sama i bardzo to lubię. Moment kupna biletu jest dla mnie niemalże tak ekscytujący jak dzień wyjazdu. Brak zaplanowanych lotów to dla mnie „syndrom braku biletu”, zawsze muszę mieć coś w zanadrzu, by mieć, na co czekać 🙂

Z wykształcenia jestem polonistką i kocham reportaże oraz książki podróżnicze. Bardzo dużo czytam, dlatego na blogu pojawiają się również książki. Często nawiązujące do wyjazdów lub będące idealnym ich uzupełnieniem. Zdarzają się także pozycje, po które po prostu warto sięgnąć. Obecnie staram się wycisnąć jak najwięcej z urlopu, gdyż od kilku lat pracuję na pełen etat w branży aplikacji mobilnych. Zajmuję się tam kontentem oraz marketingiem afiliacyjnym. Lubię swoją pracę, ale podróże po prostu kocham. I to z miłości do nich powstała ta strona.

Jeśli potrzebujesz rady, interesuje Cię konkretny temat, szukasz wpisu lub chcesz po prostu współpracować, napisz!

Zawsze chętnie pomogę i na pewno się dogadamy.