REVOLUT – karta dla podróżników

Gotówka na wyjeździe, to czasami problem. Ja od lat już nie korzystam z kantorów. Nie mam na to czasu, a przelicznik często i tak jest niekorzystny. W dodatku boje się mieć przy sobie sporo pieniędzy w gotówce. Kilka lat temu założyłam konto w Aliorze z darmowymi wypłatami na całym świecie i zawsze pierwszą rzeczą po przylocie była wizyta przy bankomacie.

W sumie nie było to problematyczne, ale zdarzało się, że kurs był wyższy niż się spodziewałam. Dlatego jak usłyszałam o Revolucie, to niechętnie, ale skusiłam się. Nie jestem jakaś szaloną fanką nowości na rynku. Jednak przekonałam się, bo dzięki temu, że nie ma kosmicznych prowizji, jest po prostu taniej. 

Jest to alternatywa wobec tradycyjnej bankowości. Pobierasz aplikację, by założyć konto. Konieczne jest podanie danych osobowych, adresu oraz numeru innej karty, którą będziesz zasilać konto Revolut. Może to być karta kredytowa lub debetowa. Ustalasz sobie kod pin do aplikacji oraz do karty. Każdorazowe wejście do apki będzie wymagało wpisania go. Musisz doładować konto za min. 20 zł, by móc zamówić kartę fizyczną. Warto ją mieć, by móc korzystać z wypłat z bankomatu. Bez karty tez można korzystać z Revoluta, ale dostępne będą tylko przelewy online do kontaktów z telefonu. Czyli osób, których numery masz zapisane i które również korzystają z Revoluta.

Wiem, że to wszystko brzmi jakby mi płacili za to, że ich polecam. Nie, nie, nie.  Po prostu, gdy zauważyłam, że Witold Szabłowski zapytał na swoim FB o Revoluta, to pomyślałam, że wyjaśnię, co i jak. Może więcej osób nie wie, jak to działa. Nikt mi za to nie płaci. Co więcej, to ja płacę im. Na szczęście niewiele, bo rzeczywiście opłaca się używać karty na wyjazdach.

Koszty transferów i wymian zagranicznych są naprawdę korzystne. Można miesięcznie przelać do 800 zł na zagraniczne rachunki bez jakichkolwiek opłat. Powyżej tej kwoty płacimy 0,5% od przesyłanej sumy. Wypłaty z bankomatu podobnie. 800 zł to limit, po którego przekroczeniu płacimy 2% od wypłaty w dowolnym bankomacie. Doładowania własnego konta są darmowe, ile potrzebujesz, tyle sobie przelewasz.

I to właściwie wszystkie informacje. Poniżej rozpiska krok po kroku.

  1. Pobierasz aplikację ze sklepu play lub app stora.
  2. Załóż konto.
  3. Wpisz dane karty, którą doładujesz konto Revolut.
  4. Mając na koncie min. 20 zł zamów kartę fizyczną.
  5. Karta jest darmowa, jeśli masz link polecający.
  6. Po 3 dniach otrzymasz ją pocztą.
  7. Płać w 150 krajach bez prowizji.
  8. Przesyłaj swoim kontaktom z telefonu przelewy w szybki i prosty sposób.

Miłego oszczędzania!

Może też ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *